facebook

Automatyka do bram

Automatyka do bram to nowoczesne rozwiązania, ułatwiające codzienne korzystanie z bram garażowych i wjazdowych. Systemy automatyki do bram pozwalają otwierać i zamykać bramy bez żadnego wysiłku fizycznego, wyłącznie za wciśnięciem jednego przycisku na pilocie. W skład systemu automatyki wchodzą takie elementy jak silnik elektryczny (napęd) lub siłowniki, odbiornik radiowy z anteną, lampa sygnalizacyjna, czujki ruchu, a także pilot zdalnego sterowania. Dodatkowo, system można wyposażyć w przycisk stacjonarny, służący do otwarcia bramy bez użycia pilota.

 

Bezpieczeństwo napędów do bram

Automatyka do bram jest w pełni bezpieczna w użytkowaniu, ale do prawidłowego działania wymaga profesjonalnego montażu i konfiguracji. Wszystkie dostępne na rynku systemy współpracują z zabezpieczeniami w postaci czujek ruchu. Czujnik (fotokomórka) zatrzymuje zamykanie bramy, w momencie wykrycia ruchu na trasie prowadnic. Chroni to przed przypadkowym przytrzaśnięciem ręki lub zwierząt, które niepostrzeżenie chcą opuścić dom lub ogród. Jednym z niezbędnych elementów napędów do bram jest lampa sygnalizacyjna. W czasie otwierania lub zamykania bramy wjazdowej, sygnalizuje ona ruch pulsującym światłem żółtym. Rozwiązanie to informuje o ruchu bramy np. w warunkach ograniczonej przejrzystości powietrza – w trakcie mgły.

 

Napędy do różnych rodzajów bram

Automatyka do bram jest produkowana w wielu wariantach, dedykowanych do bram wjazdowych przesuwnych i rozwieranych, jak również do bram garażowych – uchylnych, rolowanych, segmentowych i rozwieranych.

  • Brama garażowa segmentowa i uchylna – napęd podnosi bramę do góry i wprowadza ją na prowadnice umieszczone pod sufitem.
  • Brama garażowa rolowana – napęd podnosi elementy bramy do góry, nawijając je na specjalny wałek umieszczony w górnej części otworu.
  • Brama garażowa rozwierana – napędem w tym przypadku są dwa niezależne siłowniki, które rozwierają dwa skrzydła bramy na bok.
  • Brama wjazdowa przesuwna – napęd przesuwa całe skrzydło bramy w prawo lub lewo, chowając je za ogrodzeniem
  • Brama wjazdowa rozwierana – podobnie jak w przypadki bramy garażowej rozwieranej, dwa siłowniki otwierają na bok każde skrzydło bramy.

 

Montaż i konfiguracja automatyki do bram

Wszystkie prace związane z instalacją napędów i ich konfiguracją powinny być wykonywane przez profesjonalny serwis. Montaż automatyki do bram polega na podłączeniu zasilania do napędu i połączeniu wszystkich elementów zestawu przewodami – czujek ruchu, napędu, odbiornika radiowego oraz przycisku. Ostatnim etapem jest zaprogramowanie pilota i konfiguracja bramy w różnych trybach pracy.

 

Poniżej znajduje się lista oferowanych rozwiązań i sprzętów, które montujemy.
Wybierz i sprawdź.