facebook

Bramy garażowe

Bramy » Bramy garażowe

Bramy garażowe zabezpieczają dostęp do garażu, chroniąc jego zawartość przed kradzieżą oraz czynnikami atmosferycznymi. Wystawione na ciągłe działanie promieni słonecznych, deszczu, wiatru i zmiennych temperatur, powinny być wykonane z najwyższej jakości materiałów, gwarantujących trwałość w każdych warunkach. Takie są oferowane przez nas bramy garażowe i przemysłowe firm Hormann, Wiśniowski i Krispol. Dostępne w bardzo dużym wyborze wzorów i konstrukcji, sprawdzają się w użytku domowym i przemysłowym, znakomicie współpracując z systemami automatycznego sterowania.

 

Wybierając bramę garażową do swojego domu, mogą Państwo wybierać pomiędzy wieloma modelami i kilkoma rodzajami bram. Te najczęściej występujące w ofertach producentów to bramy uchylne, segmentowe, rolowane oraz bramy przemysłowe.

  • Uchylne bramy garażowe to jednoelementowa konstrukcja skrzydła, zamocowana do konstrukcji nośnej z profili metalowych. Brama tego typu posiada wypełnienie blaszane lub z tworzywa sztucznego. Brama segmentowa podczas otwierania wychyla się poza zewnętrzny obrys budynku, dlatego stosowana jest wyłącznie w nieruchomościach z wystarczająco długim podjazdem.
  • Segmentowe bramy garażowe składają się z serii wysokich na kilkadziesiąt centymetrów paneli, połączonych ze sobą w sposób ruchomy, umożliwiający składanie się bramy. Podczas otwierania, brama segmentowa jest podciągana do góry i chowana na konstrukcji umieszczonej wewnątrz garażu, pod stropem. W panelach najczęściej wykonanych z tworzywa sztucznego mogą znajdować się dodatkowe świetliki lub niezależne drzwi wejściowe, które można otworzyć kiedy brama jest zamknięta.
  • Rolowane bramy garażowe składają się z największej ilości elementów. Są nimi metalowe listewki, połączone ze sobą w sposób umożliwiający rolowanie bramy na specjalnym wałku, zabudowanym w nadprożu otworu bramy lub wewnątrz garażu na konstrukcji ze wsporników.
  • Przemysłowe bramy garażowe najczęściej występują jako bramy rolowane i segmentowe. Od bram do użytku domowego różnią się wielkością – są bowiem instalowane w garażach przeznaczonych na autobusy, samochody ciężarowe, warsztatach samochodowych, myjniach, remizach strażackich, garażach podziemnych, itp. obiektach. Bramy przemysłowe najczęściej są wyposażone w niezależne drzwi wejściowe, przez które można wejść do wnętrza obiektu bez konieczności podnoszenia całej bramy.

 

Wszystkie wymienione bramy garażowe mogą współpracować z automatyką sterująca ich pracą. W skład takiego zestawu wchodzi silnik odpowiedzialny za otwieranie i zamykanie bramy, odbiornik z anteną, czujki ruchu, a także pilot zdalnego sterowania. W obiektach takich jak remizy strażackie montowane są bramy szybkorolowane, pozwalające podnieść bramę o wiele szybciej, niż w przypadku klasycznych bram rolowanych lub segmentowych.