facebook

Bramy garażowe Hormann

Bramy » Bramy garażowe  » Bramy garażowe Hormann

Bramy segmentowe - wykonane z materiałów najwyższej jakości. Zapewniają bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Otwierają się pionowo dzięki czemu oszczędzają miejsca przed i wewnątrz garażu.


Bramy segmentowe stalowe

 

Brama wykonana ze stalowych paneli – lekka, a jednocześnie bardzo wytrzymała i odporna na działanie czynników atmosferycznych. Nowoczesny, minimalistyczny wygląd bramy czyni ją odpowiednim wyborem dla nowoczesnych budynków mieszkalnych i użytkowych. Występując w dużym wyborze modeli, może być wyposażona w okienka doświetlające garaż lub dekoracyjne przetłoczenia, dodatkowo wzmacniające wytrzymałość i sztywność pojedynczych paneli. Bramy segmentowe stalowe można otwierać i zamykać ręcznie, jednak znacznie wygodniejszym rozwiązaniem jest montaż automatyki – silnika elektrycznego sterowanego przyciskiem oraz bezprzewodowo.

 

 

Bramy segmentowe drewniane

Drewniane bramy segmentowe są wykonane z paneli z najlepszych gatunków impregnowanego drewna liściastego. Brama drewniana jest odporna na działanie czynników atmosferycznych, ale wymaga regularnej konserwacji – okresowego zabezpieczania impregnatami. Z uwagi na swój stylowy wygląd, bramy segmentowe drewniane bardzo ładnie komponują się z klasyczną i rustykalną architekturą domów mieszkalnych. Ich wygląd również dobrze współgra z drewnianymi elementami elewacji. Zewnętrzna powierzchnia drewnianych bram segmentowych może być gładka lub dekorowana.

 

Bramy uchylne

To połączenie wysokiej jakości i zaawansowanej techniki z trwałością działania oraz bezpieczeństwem obsługi. Sposób działania bramy uchylnej, wymaga zapewnienie minimum kilkudziesięciu centymetrów przestrzeni przed bramą. Podczas podnoszenia bramy, jej dolna część  wychyla się poza ściany zewnętrzne. Bramy uchylne to prosta i niezawodna konstrukcja, składająca się z minimalnej ilości ruchomych połączeń. Bardzo prosty montaż, obsługa i konserwacja sprawiają, że jest to jeden z najczęściej wybieranych modeli bram garażowych. Nie sprawia trudności zarówno przy obsłudze ręcznej, jak i łatwo współpracuje z automatyką.

 

Garażowa brama rolowana  - Zapewnia maksymalną ilość miejsca na parkowanie nie tylko w samym garażu, ale również przed nim.

Ergonomia i wygoda w jednym. Konstrukcja bramy rolowanej pozwala na jej pionowe otwieranie – bez wychylania bramy poza światło otworu. Pozwala to zaparkować samochód na podjeździe, niemal pod samą bramą garażową. Stalowe listewki bramy nawijane są na wałek, umieszczony pod sufitem garażu lub w kasecie w nadprożu. Rolowana brama garażowa polecana jest wszędzie tam, gdzie liczy się optymalne wykorzystanie przestrzeni – zarówno na zewnątrz budynku, na podjeździe, jak i wewnątrz garażu, pod sufitem.

 

Bramy przemysłowe segmentowe

Konfigurowalne bramy przemysłowe segmentowe, występują w standardowych rozmiarach lub mogą być wykonane pod indywidualny wymiar. Zastosowanie najwyższej jakości materiałów zapewnia maksymalną odporność na działanie czynników atmosferycznych, a także trudne warunki eksploatacji – wysoką temperaturą, wilgoć oraz częste otwieranie i zamykanie. W bramach segmentowych mogą być zainstalowane świetliki i drzwi wejściowe,  przez które można wejść do garażu bez podnoszenia całej bramy. Bez względu na ostateczną wielkość i ciężar, brama może współpracować z automatyką.

 

Bramy przemysłowe rolowane i szybkorolowane

Bramy przemysłowe rolowane nie potrzebują dużo miejsca do pracy. Podnosząca się brama jest zwijana na wałek umieszczony w górnej części otworu lub pod sufitem, nie kolidując z kanałami wentylacyjnymi, wyciągami spalin lub oświetleniem. W opcji szybkorolowanej, brama podnoszona jest jeszcze szybciej niż w standardowej wersji. Bramy szybkorolowane polecane są do montażu w garażach stacji pogotowia ratunkowego, komisariatach policji oraz w garażach remiz strażackich i wszędzie tam, gdzie liczy się błyskawiczny wyjazd pojazdu z garażu.